Monday, January 28, 2013

Ei läinudki kuu aega

Kohe esmaspäeval pärast yfukatega veedetud nädalat oli AFS ja YFU vahetusõpilastega tore koosviibimine. Mängisime seekord lauamänge. Praktselt Unot ja veel nende nö yfu reeglitega .. uuhh.

Kolmapäeval oli mul kohe pärast kooli veel keelekursus. Ehk siis oli ca 12-tunnine tööpäev.

Reedel oli meil tiimiga treeningmäng teise grupi liidritega. U-21 vanusegrupis on 2 liigat A ja B. Me tiim langes eelmisel hooajal B-liigasse. B-liigas on omakorda 4 gruppi, mis minu teada jagatakse kodusaali asukoha järgi või kuidagi niiviisi. Et siis mängisime teise grupi liidritega. Mänguaeg oli muide 3x20 minuti. Algas väga hästi, läksime juhtima ja puha. Kuid pärast esimest kolmandikku otsustasid treenerid vahetusi teha ja katsetada mängijaid erinevatel kohtadel ja erinevate inimestega. Ikkagi treeningmäng, ju! Lõpuks kaotasime päris suurelt, ei mäletagi enam täpset skoori. Aga missest et kaotasime, mulle meeldis ikkagi, sest niiiii niiii hea oli jälle mängida. Muidugi olin pärast mängu läbi kui läbi, aga emotsioon oli hea.
Muide need mängud ühel pühapäeval, kuhu ma haiguse tõttu ei jõudnud, võitsid nad. Nii hea!

Laupäeva hommikul käisime Laurini (tädipoeg ja too sama kutt, kelle viisin MM-i ajal tema lemmikvv-ga pilti tegema) sünnipäeval. Seal olime paar tundi, lõunaks kodus ja õhtupoole tulid juba meile endile külalised. Mina läksin õhtul veel klassiõe 16-aastaseks saamise sünnipäevale. Pidu oli Bernis, aga kuskil vägagi x-kohas, sest koju seiklesin ma ca 3 tundi. Selline tunne oli, nagu oleks kuskil teises Šveitsi otsas peol käinud :P
Lisaks veel ei sõitnud minu moonliner minu külani välja, seega pidin ma veel mõni km kojuni jalutama. Aga muidu oli tore. Seal peol tuli ühel hetkel minu juurde klassiõe (selle kellel sünkar oli) kutt ja küsis kas ma tulen Eestist. Peale minu jaatavat vastust kuuldes ladus ta mulle ette numbrid 1-10, eesti (!!) keeles. Mul oli nagu mida kuradit. Seda luges ta vist välja ka mu näost ja selgitas siis, et tema kasuema tuleb Eestist. Mina kohe: "Ohohh, kui lahe! Kust siis täpsemalt?". Kutt polnud täitsa kindel ja ütles vaid, et mingist R-tähega algavast linnast. Mina muidugi pakkusin kohe Rakveret jaa üllatusüllatus - ongi Rakverest :D :D Nii lahe!

Teisipäeval nüüd ostsin omale Halb-taxi ja Gleis 7ni. Tuli välja, et YFU maksab pool Halb-taxi hinnast. Aga sellest oleks võinud juba aasta algul teada anda, sest mõlemat saab osta miinimum aastaks. Kuid nüüd on siis nii.
Halb-tax on siis selline asi, et ükskõik kuhu Šveitsi otsa pileti ostad, tuleb sul sellest pool maksta. Ja Gleis 7 on kaart, millega saab peale kella 19 igal pool Šveitsis tasuta ühistranspordiga sõitta kuni hommikul kella 5ni. Oi, kus ma hakkanud nüüd reisima. :P


Reedel trenni minnes, kuulsin tänaval eesti keelt. Mõtlesin, et kujutan ette võimidagi. Aga läksin ikka kuttide juurde ja ütlesin: "Ei ole ikka eesti keel ju?". Ja täitsa eesti keel, mis eesti keel oli. Kutid olid bändist DefRage. Puhusime veidi juttu ja siis läksin edasi trenni.
Trennis sai ka nalja. Soojendust tegi üks meie väravavahtidest ja soojenduse lõpetas ta sellise harjutusega: jooksed, võtad maast kaika, üks kaika ots maas, teise kaika otsa toetad pea ja siis keerutad end 10korda nii ja jooksed tagasi, kui suudad. Oijah, kõhulihased said ka kohe treenitud. :D

Laupäeval ärkasime tavalise kella üheksa asemel kell 7 ja sõitsime mägedesse suusatama. Onu ja tädi pered tulid ka.
Mina, onu, hostema ja hostisa tulime alla ka Eroopa järseimast nõlvast. Oijummel, mis mu jalad pärast seda tegid, uuuhhh, mitte et see oleks takistanud mind sinna ka teist korda minemast. Kui tihti sa ikka saad nii järsust nõlvast alla tulla.
Hostisa ütles pärast, et ta poleks arvanud, et keegi Eestist kui mägedeta maalt tulev inimene nii hästi suusatada oskab :)
Muide, prantsuse keelses osas elavad inimesed vaidlevad, et neil on ikka seal Eroopa järseim nõlv jne, vot ei tea siis.
Õhtul oli mõnus Afterski, lõpetuseks ilutulestik ja puha. Ööbisime mäe peal asuvas hotellis. Pühapäeva oli ka veel sõitmiseks ja õhtul alles koju.
Väga-väga mõnus nädalavahetus oli !! :)

                                       (ilmselgelt ma ei teadnud kuhu vaadata)
                                         
                                              BirthdayGirl

                                           Vahetusõpilastega Unot !

No comments:

Post a Comment