Friday, May 31, 2013

Kirjutad juba blogi või kirjutad juba blogi?

Veidi vähem kui kuu on veel jäänud. 27. juuni õhtul sõidan ära, rongiga Berliini kanti, seal 5-päevane laager YES koos 500 vahetusõpilasega. Ning sealt bussiga kodumaa poole ehk 4. juuli olen kodus, kuid ega keegi seda kindlalt ei tea.
Aga nüüd jätkan oma tavalise mida-teinud-olen jutuga, sest midagi muud targemat ma siia väga kirjutada ei oska. Kuid koju tuleku üle rõõmustan end küll.

18. mai toimus 32. Grand Prix Bern ehk siis 10 miili pikkune maraton. Mina küll ei jooksnud, kuid töötasin taaskord vabatahtlikuna. Mul tuli siis stardinumbreid välja anda. Õnneks ma tegin seda koos ühe tiimikaaslasega, sest jooksma olid tulnud ka paljud prantslased ja mina seda keelt ju ei räägi.


Järgmisel päeval toimus viimane perede kokkusaamine. Kohale olid tulnud 3 vahetusõpilast oma peredega ja need pered, kes võtavad järgmisel aastal omale vahetusõpilase.
Edasi läksid VÕPid koos vabatahtlikega Gurtenisse. Miks ma sellest kohast varem kuulnud pole ja seal alles esimest korda käisin? Aga parem hilja kui mitte kunagi ja kavatsen nüüd igal ilusal ilmal sinna minna, sest seal on lihtsalt niiiii ilus.
Õhtu poole läksime osaga sellest seltskonnast mehhiko restosse/baari, et seal juba jäähoki MM-finaalile kaasa elada.
 Aga võiks vaadata kes suudab 5 minutit järjest nätsutada võimalikult palju nätse suus. Marian 20 nätsu ja 2.koht. Tinu 25 nätsu ja esimene koht.Esmaspäev oli kooli vaba, jälle.
Neljapäeval otsustasime Nevenaga (Serbia) minna peale kooli kinno ja pärast Neuchâteli. Filmiks oli Fast & Furious 6, mis oli täitsa hea, puhas action. Neuchâtel oli külm, kuid ilus ja mina sain jälle suurema veekogu äärde. Aah, meri, kuidas ma sind ikka igatsen!

Laupäeva õhtul nägin üle pika aja oma armsaid. Naiskonna lõpupidu oli ja teate mis nad mulle kinkisid? Minu numbriga, punase tiimipusa ja selja peale kirjutasid nad kõik oma nimed. How cute is that? Ma olen ikka veel nii sillas ja sõnatu.
Lõpupeolt läksime mõne tiimikaaslasega Berni, üritusele Tanz dich frei. Valitsus tahab sulgeda Reitschulet. See on koht, kus palju noori ja seal hulgas ka alaealisi pidutsemas käib ning seal ka paljud narkodiilerid tegutsevad. Ja nüüd 3. aastat järjest tulid noored protesti märgiks Berni tänavatele tantsima. Kahjuks kõik tantsimise eesmärgil kohale ei olnud tulnud ja Bahnhofi juures läks asi päri ohtlikuks. Aga huligaane on igal kolmel aastal ette tulnud ning seekord olid kohale kutsutud kogu maakonna politseinikud. Esmaspäevasest lehest lugesin, et ca 10 000 osalejat ja ca 50 vigastatut. Eelmisel aastal oli olnud ca 20 000 osalejat. Igatahes on kõik linnaelanikud ja vanemad inimesed väga kurjad ja turistid shokeeritud, et selline asi Šveitsis üldse võimalik on.
Neljapäeval oli meil midagi tutipeo taolist. Kooli minnes soditi kõigi näod täis, lasti juuksed erinevate värvispreidega üle, mõned seoti omavahel kinni jne. Kolmanda tunni ajal viidi meid aulasse, kus lõpetajad koostöös oma õpetajatega korraldasid ühe korraliku etenduse/show. Umbes tund aega kestis ja väääga lõbus oli. Ning siis tegi see päev, mis oli nii lahedalt alanud ja mida pidid lõpetajad sajaga nautima, 360 kraadise pöörde...
Sellised sündmused tuletavad meelde kui kaitsetu on inimene selliste asjade eest ja me ei tea kunagi, mis juba järgmisel hetkel juhtuda võib.

1 comment: